نکاتی در مورد تعمیرات مبل اصفهان

نکاتی که باید قبل از تعمیر مبل بدانید

۱٫ قبل از سفارش تعمیر مبل خود به تعمیر کار، از تعمیر کار درخواست نمونه کارهای خودش را بکنید و پس از رضایت، عکس کامل مبل خود را برای او ارسال کنید. تعمیر کار پس از مشاهده عکس می تواند نکات ابتدایی تعمیر مبل را با شما در میان بگذارد.

۲٫ با توجه به اینکه در فرآیند تعمیر مبل، پارچه رویه را شما باید تهیه کنید می توانید مشاوره لازم را در رابطه با خرید پارچه مثل نوع آن یا محل خرید آن، از تعمیرکار خود بگیرید. توجه داشته باشید که می توانید با توافق، خرید پارچه را به عهده تعمیر کار مبل قرار دهید که البته با توجه به تفاوت سلیقه ها و فراوانی انواع پارچه، این کار را پیشنهاد نمی کنیم.

۳٫ در مورد مبل هایی که کلاف خوبی ندارند، پیشنهاد می شود از پارچه گران قیمت برای تعمیر مبل استفاده نکنید. بهتر است از تعمیرکار خود در این زمینه هم مشاوره بگیرید چرا که به دلیل نوع طراحی مبل، شما به سادگی نمی توانید متوجه شوید که کلاف در چه شرایطی است.

 

۴٫ قبل از ارسال مبل برای تعمیر کار یا زمانی که تعمیر کار برای دریافت مبل شما می آید، توافق های لازم برای هزینه ایاب و ذهاب را صورت دهید و به دیگر هزینه های تغمیر مبل اضافه کنید.

۵٫ فوم ها انواع مختلفی دارند، بهتر است مشخص کنید از چه فوم یا ابری برای تعمیر مبل استفاده شود.( فوم سرد یا گرم یا… )

۶٫ اگر قرار است در پروسه تعمیر مبل، کلاف مبل شما تعمیر یا تقویت شود، قبل از تعمیر مبل هماهنگی های لازم برای هزینه آن انجام شود.

۷٫ یادتان باشد که بدترین زمان برای تعمیر مبل، روزهای پایانی سال است. به دلیل محدود بودن زمان و سفارشات زیاد، کیفیت تعمیر مبل شما پایین می آید پس با کمی برنامه ریزی زمان دیگری را برای تعمیر مبل انتخاب کنید و کیفیت تعمیر مبل خود را بالا ببرید.


نکات روند تعمیر مبل در اصفهان

اولین قدم برای تعمیر مبل جدا کردن رویه مبل( عموما پارچه یا چرم) است. سپس خیاط با الگو قرار دادن رویه قبلی پارچه ای که برای تعمیر مبلتان انتخاب کرده اید را برش می دهد و شروع به دوخت می کند.

  • در صورت نیاز فوم مبل تعویض می شود.
  • کیفیت کلاف مبل بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تقویت می شود.
  • در صورت نیاز، رنگ آمیزی یا تعمیر بدنه مبل انجام می شود.

تعمیرات مبل در اصفهان موارد متعددی مثل تعمیر دسته های چوبی شکسته مبل و کاناپه، پشتی های آسیب دیده یا دفرمه شده ی صندلی های ناهارخوری یا تعییر و تعویض فوف و فنر مبل ها را شامل می شود. بسیاری از کارگاه های ساخت مبلمان کار تعمیرات مبل و یا رویه کوبی را هم انجام می دهند. کارهای مربوط به تعمیرات اسکلت چوبی یا فلزی مبل، رنگاری مبل و مواردی مثل ترمیم مبلمان استیل هم توسط کارگاه های مبلسازی یا کارگاه های تعمیرات مبل انجام می‌شود.

در این زمینه مواردی بر روی قیمت گذاری موثر است که در این مطلب به آن می پردازیم.

جزییات
همیشه این اندازه و ابعاد مبل و صندلی نیست که تعیین کننده هزینه تعمیرات آن می شود، محصولات که بسیار کارشده هستند و یا جزییات بسیاری دارند و باید با دقت و یا ظرافت بیشتری رویشان کارکرد، عوامل موثری بر میزان کار و در نتیجه دستمزد تعمیرات خواهد بود. برخی کارهای ظریف تر در مرحله پایانی (Finishing) به اندازه یک کار کامل بازسازی زمان می برند و استادکاران با مهارت تر و مجرب تری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب طلب می کنند. دسته های جداشونده، تاشو، پشتی های تنظیم شونده و کاناپه های تخت خواب شو نیز از این جمله اند که داری اجزای متعدد مکانیکی و غیرمکانیکی هستند.

پرداخت (Finishing)
پرداخت نهایی کارهای مبلسازی در هزینه تعمیر آن تاثیرمی گذارند. در حالیکه هم می شود بدنه تمام چوبی یک کاناپه را با شاپ آن رنگ زد و هم تمام کار را با بتونه کاری، نقاشی و سیلر و کیلرزنی به یک نمونه منحصربفردتر تبدیل کرد. وقتی یک وارنیش یا جلال دادن نهایی کار جایش را به رنگ آمیزی های حساسی مثل درآوردن رنگ های دقیق طلایی و بلوطی کار می دهد، هزینه خدمات تعمیرات مبلمان به طرز چشم گیری افزایش می یابد. البته این افزایش هزینه منطقی به نظرمی رسد چرا که مهمترین نکته این است که در پایان کار قسمت های تعمیرشده از سایر قسمت ها قابل تشخیص نباشند.

عتیقه
گاهی پیداکردن قطعات جایگزین برای یک مبل یا صندلی یا وسیله دکوراتیو قدیمی کار بسیار سختی است و از استاد مبل ساز زمان زیادی می برد. هر چه آن مبلمان قدیمی ارزش بیشتری برای صاحبش داشته باشد، پرداخت هزینه تعمیر و بازسازی آسان تر و منطقی تر خواهدبود. در ضمن زمانی که یک استادکار بر روی تعمیر مبلمان عتیقه صرف می کند بسیار بیشتر از زمان مورد نیاز برای تعمیر مبلمان معمولی است. حساسیت های مشتری در سپردن کار به یک استادکار با تجربه در این صورت کاملا منطقی و بجاست.

محدودیت زمانی
وقتی کار با عجله است مثلا شب عید رسیده و زمان زیادی برای ماندن در صف انتظار تعمیرکار مبل ندارید منطقی است که خدمت دهنده باید زمان بیشتری از شبانه روز خودش را به انجام کار شما اختصاص دهد و بنابراین قیمت تعمیرات مبل هم افزایش می یابد. اگر شانس بیاورید و یک استادکار خلوت پیداکنید.

ایاب و ذهاب و حمل و نقل
برخی از تعمیرکاران مبل تعدادی از کارها را در محل انجام می دهند. برخی دیگر ایاب و ذهاب را رایگان انجام می دهند و هزینه ای بابتش دریافت نمی کنند. البته خدمت دهندگانی هم هستند که حمل و نقل قبل و بعد از انجام کار را هم بصورت رایگان و توسط نیروهای حمل و نقل خودشان انجام می دهند. اگر با کارگاه های مبل سازی طرف باشید می توانید از امکانات حمل و نقلی که معمولا با این قبیل کارگاه ها کارمی کنند خدمت بگیرید و هزینه ایاب ذهاب کمتری بپردازید.

توصیه خدمت دهنده
تعدادی از کارگا ه های تعمیرات مبلمان خودشان را خیلی خوب با شرایط جدید بازار منطبق کرده اند و به عنوان مثال از مشتری می خواهند که تصویر مورد پیش آمده را از راه ابزارهای پیام رسان برایشان بفرستند تا یک برآورد اولیه از قیمت به مشتری اعلام کنند. یکی از دیگر از راهنمایی هایی که تعمیرکاران و سازندگان مبلمان توصیه می کنند تهیه پارچه مطلوب و مورد نیاز پیش از سفارش کار است.

این خدمت توسط متخصصین مبلمان ارائه می شود.

ساخت مبلمان

رنگ کاری مبل

تعمیر صندلی اداری

رویه کوبی مبل

دوخت کاور مبل

نکاتی در مورد تعمیر مبل

مبلمان این روزها می تواند گران باشد ، به همین دلیل شما باید مراقب باشید تا همیشه زیبا به نظر برسد و عمر آن طولانی تر شود.در مقالات قبلی این سایت در مورد ترفندهای مراقبت از مبلمان ، برای افزایش عمر آن ها ، صحبت کردیم.در این مقاله میخواهیم در مورد ترمیم و تعمیر مبل نکاتی را ارائه دهیم.اگر به این موضوع علاقمند هستید تا پایان همراه ما باشید.

شما بعد از اینکه سال ها از مبلمان خود استفاده کردید ، متوجه می شوید که مبلمان خانه شما کهنه و فرسوده و دچار خرابی و ضعف شده است که در این مواقع بیشتر افراد اقدام به خرید مبلمان جدید می نمایند.اما برای بسیاری از افراد هزینه کردن برای خرید مبل جدید ، کمی مشکل است و این افراد ترجیح می دهند بجای خرید مبل جدید ، اقدام به تعمیر آن نمایند.

از این گذشته ، خاطرات زیادی وجود دارد که با مبلمان قدیمی مرتبط است و به همین دلیل ممکن است بخواهید تا زمانی که می توانید آنها را حفظ کنید.اگر می خواهید برای ترمیم یا تعمیر قطعات مبلمان قدیمی خود اقدام کنید ، با بهترین تعمیرکاران مبل اصفهان ارتباط برقرار کنید.

تعمیرات مبل اصفهان

در بعضی از موارد میزان آسیب وارده به مبل اینقدر جزئی است که بهتر است بجای کنار گذاشتن آن اقدام به تعمیر مبل اصفهان نمایید.با ترمیم و تعمیر مبل های قدیمی ، میتوان تا حدودی در هزینه ها صرفه جویی کرد.البته در بعضی از موارد ترمیم مبلمان ، می تواند به اندازه خرید یک مبلمان جدید هزینه کند که در این مواقع هزینه کردن برای تعمیرات مبل اصفهان ، کاری بیهوده است ، با این وجود مبل ها و صندلی های با کیفیت خوب معمولاً ارزش ترمیم و ریکاوری را دارند و البته مبل ها و صندلی های با کیفیت کمتر معمولاً ارزش تعمیر و یا هزینه های بازیابی را ندارند.

تعمیر انواع مبل اصفهان

تعمیرات مبلمان میتواند به شیوه های مختلفی انجام شود.انواع مبلمان و لوازم جانبی وجود دارد ، بنابراین انواع تعمیرات نیز به همین ترتیب متفاوت هستند ، یعنی بسته به نوع مبل و میزان آسیب وارد شده به مبل ، تکنیک های مختلفی برای رفع مشکل وجود دارد.

انواع مختلف مبلمان مستعد ابتلا به انواع مختلفی از آسیب است.مبلمان یا لوازم داخلی منزل شما ، می تواند قربانی تغییر رنگ ناشی از اشعه ماوراء بنفش ، بو و لکه ها و مشکلات ساختاری شود.به عنوان مثال : مبلمان چرمی شما ممکن است از تجمع روغن های بدن شروع به ترک خوردن کند.تحقیق در مورد مشخصات مبلمان در نحوه مراقبت و ترمیم آن تاثیر زیادی دارد.

اگر می خواهید برای تعمیر یا ترمیم قطعات مبلمان قدیمی خود اقدام کنید ، اینکار را به افراد خبره و حرفه ای واگذار کنید.بعضی از افراد خودشان تصمیم به تعمیر مبل آسیب دیده خانه خود می نمایند.این افراد در بیشتر مواقع ، نه تنها نمی توانند میلمان خود را ترمیم کنند ، بلکه به دلیل نداشتن تجربه و ابزار مناسب ، حتی آسیب بیشتری به آن ها وارد می کنند.پس بهترین کار استخدام افراد حرفه ای برای انجام اینکار است. شما عزیزان میتوانید جهت گرفتن اطلاعات و مشاوره جهت تعمیر مبل اصفهان با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۱۳۰۰۰۱۲۸۸

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *